Poznań: atrakcje

Planujesz zwiedzanie Poznania wraz z całą rodziną? Musisz wiedzieć, że w mieście są nie tylko zabytki, miejsca pamięci i fortyfikacje Twierdzy Poznań (choć je wszystkie oczywiście także warto zobaczyć!). W Poznaniu atrakcji dla dzieci również jest bez liku – oto kilka miejsc, które zachwycą najmłodszych. 

Rogalowe Muzeum Poznania

Rogale świętomarcińskie to przysmak znany w całej Polsce. Mają też swoje muzeum – mieści się ono na Starym Rynku w Poznaniu. W muzeum czeka mnóstwo atrakcji, w tym pokazy ujawniające tajemnice tych pysznych wypieków, oczywiście wraz z degustacją. Chętni będą mogli także pomóc Rogalowemu Mistrzowi w ich przygotowaniu. 

Goście muzeum są zapoznawani również z poznańską gwarą, mogą obejrzeć „rogalową” animację. Z okien muzeum rozciąga się też doskonały widok na wieżę ratuszową. To idealny punkt, by podziwiać słynne poznańskie koziołki!

Brama Poznania ICHOT

W czasie wytyczania przez Poznań trasy spacerowej, weź pod uwagę Bramę Poznania – Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Przejście przeszklonym tunelem nad Chybiną (dopływem Warty) z pewnością będzie sporą atrakcją dla dzieci. Samo muzeum także jest bardzo ciekawe. Na zwiedzających czekają wystawy, a potem spacer po pełnej uroku wyspie – Ostrowie Tumskim. Dostępne są audioprzewodniki w różnych wersjach językowych, w tym warianty dla młodzieży, dorosłych oraz dla rodzin z dziećmi. 

Zoo w Poznaniu

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że ogrody zoologiczne właściwie są tu dwa – i każdy z nich warto odwiedzić z dziećmi. W Starym Zoo mieszka niewiele zwierząt, jednak nadal można obejrzeć w nim np. tamaryny i kapucynki. Zorganizowano tu także lisi azyl. Samo miejsce wygląda magicznie – jest idealne na spacer, lunch, na lody. Z kolei w Nowym Zoo w Poznaniu lokatorów, w tym bardzo egzotycznych, nie brakuje. Mieszkają tu między innymi tygrys syberyjski, słoń afrykański, żyrafa, małpiatki czy pandy małe. 

Palmiarnia w Poznaniu

Odwiedzając z dziećmi palmiarnię w Poznaniu, poczujesz się, jakbyś zwiedził cały świat w pigułce. Znajdują się tu między innymi pawilony z roślinnością subtropikalną, tropikalną, roślinami wodnymi, roślinnością sawanny czy amerykańskimi kaktusami. Dużą popularnością wśród dzieci cieszy się tutejsze akwarium i mieszkające w niej kałamarnice. Niech nie zaalarmuje Cię także donośny skrzek dobywający się z głębi tropikalnego lasu – mieszkają tu bowiem wielobarwne, bardzo gadatliwe papugi. 

Poznańskie Muzeum Pyry

Pewnie obiło Ci się o uszy, że pyry to poznańska nazwa na ziemniaki. Często podawana jest jako przykład tutejszej gwary. Poznańska pyra stała się tak rozpoznawalna, że doczekała się swojego własnego muzeum. A w nim – mnóstwo ziemniaczanych ciekawostek podanych w lekkiej, zabawnej formie! W muzeum znajduje się interaktywna wystawa stała, organizowane są także zajęcia edukacyjne i różnego rodzaju wydarzenia.

Zostaw komentarz

Wyraź swoją opinię o tym poście

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *